Kettlebell trénink

Ačkoliv se jedná o kondiční cvičení stejně jako u paleo tréninku, kettlebell trénink je zaměřen na cvičení s oldschoolovým náčiním, tzv. kettlebellem. Jedná se o železnou jednoruční činku ve tvaru koule s trojúhelníkovým madlem, se kterou se cvičilo už v 17. století.

Kettlebell trénink je vhodný pro muže i ženy od 18 let. Výrazně zlepšuje flexibilitu/mobilitu, maximální a výbušnou sílu. Působí rehabilitačně. Oproti cvičení např. s velkou činkou je vyvíjen menší stres na zápěstí, ramena a bederní páteř.

Unikátní tvar kettlebellu umožňuje provádění takzvaných balistických cviků, což s běžnou jednoruční činkou nelze. Madlo je širší a tak posiluje sílu úchopu. Cviky jsou komplexní a procvičují maximum svalových skupin, podobně jako posilování s vlastní vahou.

Během tréninků je kladen důraz na správné technické provedení každého cviku. Ze začátku budou zařazovány především kompenzační (nápravné) cviky, jako je turecký vztyk. Budeme se věnovat nácviku dřepů, mrtvých tahů atd. Postupně budou přidávány technicky náročnější cviky, jako je swing, press nebo snatch.