Paleo trénink


Metoda založená na využití vlastního těla a zátěže okolního prostředí k obnově a rozvoji fyzických schopností paleolitického člověka, které ztrácíme díky civilizovanému způsobu života. Paleo trénink ti vrátí optimální kondici a zdraví, zatímco bezpečně stimuluje tělesnou hmotnost.

Pro koho je určen?
Paleo trénink je určen pro ženy i muže od 18 let bez ohledu na stavbu těla či aktuální kondici.

O jaký druh pohybu se jedná?
Jedná se o funkční trénink, kdy během jednoho cviku dochází k zapojení co největšího množství svalových skupin, které musí vzájemně spolupracovat. To je zásadní rozdíl oproti klasickému fitness, kde se cvičí izolovaně, což je v běžném lidském životě zcela nepřirozené. Izolované cviky na strojích procvičují jednotlivé svalové skupiny nikoliv pohyb. To vede k nižší efektivitě tréninku pohybu zdravého člověka. Díky synergii svalů se zlepší i funkčnost a pohyblivost celého těla. Důraz je kladen především na základní cviky a jejich správné provedení, jako je dřep - cvik všech cviků, který bude mít mnohem větší efek v běžném životě například při zvedání se ze židle než izolované předkopávání na posilovacím stroji.
Mozek, který zodpovídá za svalovou činnost, nevnímá pohyb jako individuální činnost konkrétní svalové skupiny, ale jako komplex aktivit.

Jaké náčiní je potřeba?
Paleo trénink využívá především cviky s vlastní vahou. Po zvládnutí těchto cviků jak po stránce technické, tak po stránce silové je možné přejít k cvičení s kettlebellem a velkou činkou. Do té doby budou k dispozici švihadla, hrazda, kruhy, medicimbaly a vše, co nám okolní prostředí nabídne.

Jaké výsledky očekávat?
Zpevnění postavy, zlepšení koordinace, síly, flexibility, aerobní kapacity, rychlosti, vytrvalostní síly, nálady a psychické pohody.

A jak je to s hubnutím?
Dnes už víme, že hubnutí je téměř z 80 % závislé na jídle. Proto je součástí paleo tréninku i výživové poradenství, které je pro všechny účastníky zdarma.

Co s sebou na trénink?
Stačí staré tepláky, tenisky (jedny na ven, jedny do tělocvičny), ručník a pití. Trénink bude primárně probíhat v tělocvičně, ale v případě pěkného počasí se může stát, že vyrazíme ven.

Těšíme se na tebe každé úterý a čtvrtek od 17 hod. v tělocvičně ZŠ Svahová 26, Karlovy Vary.

Cvičíme pro zdraví, sílu, kondici a hlavně pro radost, tak přijď mezi nás!